Dlaczego właśnie My? Żłobek PIERWSZE KROCZKI

Droga Mamo, drogi Tato!
Po pierwsze dlatego, że Żłobek Pierwsze Kroczki powstał z pasji i miłości do dzieci. Tworzą go osoby młode, ambitne, pełne energii , z „morzem” cierpliwości i z głową pełną pomysłów. W pracę z dziećmi wkładamy całe nasze serce. Dla każdego Maluszka jesteśmy Ciociami, które przytulają kiedy smutno, dodawają odwagi, tulą do snu, śpiewają piosenki, czytają bajeczki, pomagają zjeść obiadek, uczą korzystania z nocnika, uczą dzielenia się zabawkami i wiele jeszcze innych rzeczy. Razem z dziećmi oddajemy się beztroskiej zabawie i radości z bycia razem. Bo nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka.

Drugą zaletą naszego żłobka jest bogaty wachlarz zajęć, ponieważ równie ważny jest dla nas wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka. Dzieci u nas się nie nudzą. Codziennie odbywają się zajęcia dydaktyczne, realizowane na podstawie tematów tygodnia. Na zajęciach oferowanych przez nasz żłobek, dzieci uczą się przebywania ze sobą nawzajem, poznają świat emocji i potrzeb, biorą udział w zabawach przygotowujących do poznania świata muzyki, plastyki, języka angielskiego i wielu innych. W naszej ofercie znajdują się również zajęcia z logopedą a także  z pedagogiem. Codziennie towarzyszy nam ruch, muzyka i przeróżne formy zabaw plastycznych. Wszystkie aktywności odbywają się pod czujnym okiem doświadczonych i wykształconych nauczycieli  oraz opiekunów dziecięcych w odpowiednio przystosowanej przestrzeni, której każdy element odpowiada na naturalne rozwojowe potrzeby najmłodszych i pozwala na organizowanie zajęć dla dzieci, które trudno jest zaaranżować w domu. Posiadamy wydzieloną salę, gdzie odbywają się zajęcia sensoryczne jak również sportowe.  Dzieci dowoli mogą się brudzić  i poznawać świat wszystkimi zmysłami.

Organizujemy również w naszym żłobku nietypowe święta np. Dzień Marchewki, Dzień Kota itp., jest to kolejny bardzo dobry sposób na  poznanie świata wielozmysłowo. Cały dzień jest poświęcony jednemu zagadnieniu w wielu aspektach. Dzieci dotykają, wąchają, smakują i oglądają. Wszystkie zmysły dziecka są zaangażowane.  Obchodzimy również urodziny dzieci. Jest to wyjątkowa uroczystość dla każdego dziecka. Zabawy, malowanie twarzy, balony, chusta Klanza i oczywiście dmuchanie świeczek i pyszny poczęstunek. 

Kolejnym argumentem przemawiającym za naszym żłobkiem jest bardzo sprawna komunikacja z rodzicami/prawnymi opiekunami. Posiadamy mobilną aplikację na telefon Live Kid, gdzie rodzic otrzymuje informację np. jak długo dziecko spało czy zjadło obiadek. Rodzic może napisać wiadomość do pań opiekunek.  Rodzice znajdą tam wszelkie ogłoszenia a także rozliczenie każdego miesiąca.

Co warto jeszcze podkreślić to dużą wagę przywiązujemy do procesu adaptacji dziecka. Rodzic ma możliwość bycia na sali z dzieckiem.  Każde dziecko inaczej reaguje na rozłąkę z mamą, dlatego zawsze podchodzimy indywidualnie i patrząc na reakcję i zachowania dziecka dostosowujemy czas pobytu dziecka w placówce. Zawsze jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicem i na bieżąco przekazujemy wszelkie informacje o procesie adaptacji.

      Żłobek Pierwsze Kroczki to przytulne a jednocześnie nowoczesne i kreatywne miejsce dla Twojego najważniejszego Skarba. Najważniejsze są dla nas dzieci i ich rozwój oraz szczęście. Jesteśmy świadomymi odpowiedzialności jaka drzemie na naszych barkach, dlatego:

Warto dotrzeć do nas, by dzieci mogły spędzać czas w taki sposób, który dostarcza morza radości i wielu użytecznych bodźców do rozwoju. Czekamy na Was.