Najczęściej zadawane pytania

W naszym żłobku są cztery grupy: Pszczółki, Żabki, Kotki i Myszki.  W każdej grupie  jest maksymalnie 16 dzieci.  Każdą grupą zajmują się dwie panie.  Dzieci są przydzielone do grup według wieku.

Dzieci zawsze są przebierane według potrzeby. Nie mamy ustalonych godzin przebierania.

Nie. Jeśli jest taka potrzeba oczywiście dzieci są karmione albo wspomagane w samodzielnym jedzeniu.

Grupa dwulatków wychodzi codziennie, jeśli są odpowiednie warunki atmosferyczne. Bawią się na placu zabaw albo chodzą  na spacery przy wężu. Maluszki wychodzą w okresie zimowym nie wychodzą na dwór.

Nie. Jeśli dziecko nie ma ochoty spać to w porze odpoczynku bawi się.

Tak, jeśli rodzic dostarczy do żłobka mleko oraz butelkę do mleka.

Tak.  Każde dziecko ma w żłobku swój podpisany nocnik. Panie oswajają dzieci z nocnikiem, zachęcają do korzystania z niego. Zawsze współpracujemy z rodzicami i wspólnie ustalamy przebieg treningu czystości. Posiadamy również toalety dostosowane dla małych dzieci, z których bardzo chętnie nasi podopieczni korzystają.

Dzieci śpią na swoich salach na leżaczkach. Tylko najmłodsze dzieci poniżej roku śpią w łóżeczkach drewnianych. Przed spaniem Ciocie czytają bajeczki. Zawsze także nie szczędzą głaskania i utulenia do snu.

Tak. Zwłaszcza na okres adaptacyjny zawsze proponujemy aby  dziecko zabrało do żłobka swojego ulubionego misia, kocyk czy zabawkę.