Kadra

Maria Fibig - Dyrektor Żłobka

mariafibig Praca z dziećmi od zawsze jest moją pasją i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić w życiu coś innego. Ukończyłam Uniwersytet   Wrocławski na kierunku Pedagogika, uzyskując tytuł magistra. W ramach doskonalenia zawodowego ukończyłam również studia   podyplomowe  na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz ukończyłam   kilka kursów zawodowych, wzbogacając swoją praktykę o nowoczesne metody pracy z dziećmi. Prywatnie jestem mamą  Wiktorka i Emilki,   więc doskonale wiem ile trudu, czasu i miłości trzeba włożyć w wychowanie młodego człowieka. Staram się, aby Pierwsze Kroczki były   miejscem pełnym ciepła, aby panowała w nim atmosfera wesołej, kreatywnej i rozwijającej zabawy. Jestem pewna, że nauka poprzez zabawę   jest najbardziej przyjemna i efektywna. Podczas swojej pracy staram się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do prawidłowego ich r   rozwoju.

 

 

 

 

Agnieszka Nowacka - Nauczyciel

2Jestem odpowiedzialna, czuła i wrażliwa na innych, a praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń. Z radością odkrywam z nimi świat na nowo każdego dnia, a moim wyzwaniem jest, aby był on kolorowy, ciekawy i co najważniejsze bezpieczny. Kiedy mi się to udaje widzę na twarzach dzieci uśmiech, który jest dla mnie największym sukcesem i motywuje mnie do dalszych starań, a głowa pełna jest kreatywnych pomysłów, które realizuje na co dzień. Jestem Absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ukończyłam licencjat ze specjalności Edukacja wczesnoszkolna z arteterapią oraz zdobyłam tytuł magistra z Edukacji wczesnoszkolnej z językiem angielskim. Mówi się, że arteterapia to leczenie przez sztukę, a przecież sztuka to nie tylko obrazy, ale też muzyka, taniec, teatr i wiele innych. Doświadczenie zdobyłam poczynając od praktyk w szkole podstawowej, następnie pracowałam w pobliskich przedszkolach, na początku pomagając nauczycielom, po czym sama stałam się nauczycielem. Uczyłam we Wrocławiu w oddziale przedszkolnym oraz żłobku. Moja pasja do muzyki i tańca przerodziła się w zajęcia z zakresu rytmiki oraz zajęcia dodatkowe tj. półkolonie dla dzieci w ferie. Interesuje się także psychologią dziecka i logopedią.

 

 

 Aneta Wasiela - Nauczyciel

aw

Myślę że dzieci w życiu większości nauczycieli, opiekunów są ogromnym „skarbem”. W moim przypadku tak właśnie jest. Odkąd pamiętam zawsze interesowałam się rozwojem dzieci, uwielbiałam przebywać z dziećmi. Mogę śmiało powiedzieć, że praca z dziećmi to moja pasja. Wybór kierunku studiów nie był więc przypadkowy.
Sympatia do dzieci i chęć zdobywania umiejętności i wiedzy na ich temat sprawiła iż wybrałam kierunek studiów związany z tą tematyką. Studia licencjackie ukończyłam na kierunku opiekuńczo – wychowawczym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, natomiast tytuł magistra zdobyłam na kierunku Edukacji Przedszkolnej również na tym Uniwersytecie. Praca z dziećmi jest dla mnie zarazem ogromnym wyzwaniem jak i przyjemnością, ponieważ każde dziecko jest indywidualnością i każde jest wyjątkowe. Największą zapłatą, dla mnie jako nauczyciela jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś wielki pedagog Janusz Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. 
W pracy staram się podążać za dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwość wszechstronnego rozwoju zgodnie z jego zainteresowaniami. Te „małe iskierki szczęścia” sprawiają, że świat staje się bardziej kolorowy. Najbardziej w mojej pracy zależy mi na tym aby dzieci czuły się bezpiecznie, były szczęśliwe, aby rozwijały swoje możliwości i zainteresowania no i oczywiście by uśmiech nie znikał z ich twarzy. :)

 

Monieka Mieszała - Nauczyciel

monikam

Swoją przygodę z małymi dziećmi rozpoczęłam w Klubie Dziecięcym, gdzie pracowałam dwa lata. Zdobyłam tam ogromne doświadczenie. A przede wszystkim poznałam jak wielką radość może dać praca z małym człowiekiem. Teraz dalej kształcąc się na studiach pedagogicznych wiem, że praca z dziećmi to moje przeznaczenie. Radość maluchów, ich rozwój oraz codzienne postępy napełniają mnie energią i dają mi ogromną satysfakcje. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem. Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne- każde wnosi do tej pracy mnóstwo radości. Widząc jak się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w żłobku wiem, że moja praca ma sens.